Japonský den v Moravské galerii

10. listopadu 2010 v 22:53 | Ruchie |  Kultura
9. září 2010 se v Moravské galerii v Brně uskutečnil v rámci mezinárodního bienále Japonský den. Hlavní částí programu byla projekce filmu Nebe a peklo Akiry Kurosawy. Bohužel, už jsem měla jiný program a proto jsem se promítání nemohla zůčastnit. Podívala jsem se tedy aspoň na doprovodný program.

Kaligrafie

Ve vstupní hale byl umístěn malý stůl, od kterého se táhla dlouhá fronta lidí. Za tím stolem totiž seděla učitelka kaligrafie Mayuko Hasebe a na požádání psala návštěvníkům jména v katakaně. Přestože tam jistě seděla už dlouho a za ty dvě či tři hodiny popsala hodně kartiček, byla velmi milá. Nakonec ještě přidala otisk razítka hanko, obálku a hezký úsměv.

Kaligrafie MG


kaligrafie2

Prezentace Koishi shopu

Druhým bodem doprovodného programu byl stánek Koishi shopu, kde nabízeli japonské sladkosti. Bylo to moje první setkání s tímto obchodem a tak jsem si odnesla něco na chuť. Konkrétně mléčné matcha bonbóny, koláček s anko a matcha capuccino. A musím uznat, že vše bylo velmi dobré. Je pravda, že na sladkou fazolovou pastu anko si musíte trošku zvyknout, ovšem matcha bonbónů jsem od té doby zkonzumovala opravdu hodně. Také mě tato prezentace inspirovala k návštěvě samotného obchodu společně s Dajim, o tom ale někdy příště.

První nákup v Koishi

Koláč s anko

Celkově by se dalo říct, že Japonský den v Moravské galerii byla velmi malá akce. Ovšem když si uvědomíme, že vstup byl zdarma, nebylo to vůbec špatné. Věřím, že pokud bych mohla zůstat i na Kurosawův film, byl by to pro mě výborný zážitek. Takhle to bylo aspoň příjemné odpoledne s chutí japonských dobrot.
 


Komentáře

1 Moti Moti | Web | 14. listopadu 2010 v 22:29 | Reagovat

WOOOW, když koukám na ty nakoupené sladkosti, tak si říkám, že bych si měl do toho obchůdku taky co nejdřív skočit.
A ... co je razítko ha

2 Ruchie Ruchie | 14. listopadu 2010 v 23:13 | Reagovat

Co je razítko hanko? To je osobní razítko, které se používá místo podpisu, prý i na úřadech a má červenou barvu. A Koishi určitě stojí za návštěvu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama