Březen 2011

Moje výtvory pro Festovní přívěsky 2011

25. března 2011 v 12:38 | Ruchie |  Ostatní
Tak a je tu další soutěž s Animefestem. Dlouho očekávané Festovní přívěsky, na které jsem se těšila asi nejvíc. Bohužel to dopadlo jako vždy, tzn. posílala jsem své příspěvky na poslední chvíli.
Nesměl chybět zástupce mých milovaných mooglů ze série Final Fantasy, kterého jsem vytvořila pro přívěsky už minulý rok, ale nakonec jsem ho do soutěže neposlala. (Ani nevím proč.) Ovšem druhý příspěvek byl problém. Na původně zamýšlenou Asuku Langley z NGE mi nezbyl čas (ach, ta škola) a tímto se omlouvám Sykymu, který je jejím velkým fanouškem a moc se na ni tešil. Ten plagát ti ale klidně vyrobím dle přání, Syky.
Nakonec jsem se tedy rozhodla pro domo-kuna, pro něhož je tvar klíčenky perfektní. Avšak stejně pečlivé propracování jako v případě moogla nebylo možné, protože jsem měla pouze půl hodiny do uzávěrky. Narychlo jsem tedy vyřízla texturu fialové deky z fotky z tohoto článku na mém Mlsném blogu a upravila jsem barvu dohněda. Na to jsem v Corelu nakreslila zbylé tvary a necelých 10 minut před uzávěrkou jsem výtvor poslala. Ale dost mě mrzí, že jsem to zase nechala na poslední chvíli, protože domo-kuna mám moc ráda a určitě by si zasloužil důstojnější prezentaci. Snad příště.


Soutěže Festovní přívěsky se zůčastnili také dva naši přátelé, výše zmíněný Syky a také Moti, jehož Dango Daikazoku je mým favoritem a moc se těším, až ho budu mít na klíčích. I kdyby se totiž čirou náhodou nedostal mezi Festovní přívěsky, tak si ho vyrobím sama. Je totiž hrozně roztomilý.

Velký úspěch sněhuláků

25. března 2011 v 11:48 | Ruchie |  Ostatní
Nedávno byly konečně zveřejněny výsledky soutěže Anime Sněhuláci. S Dajim jsme se zúčastnili jako tým a do soutěže jsme poslali 2 sněhuláky. A jak jsme dopadli? Nejlépe, jak to šlo - náš Nekobus vyhrál první cenu a Totoro druhou. A protože ceny byly stejné, získali jsme 2 mangy a 2 Animefest kalendáře (jeden tedy poputuje k našim přátelům - k Sykymu a Motimu na privát). Už se těšíme na převzetí a moc děkujeme hlasujícím, jsme rádi, že se sněhuláci líbili.
A teď blíže ke konkrétním příspěvkům.


Nový design - nová aktivita?

5. března 2011 v 14:00 | Ruchie |  Ostatní
Naši pravidelní čtenáři (pokud nějací jsou) a možná i ti nepravidelní (náhodní kolemjdoucí), si možná všimli nového vzhledu blogu. Říkali jsme si, že by se už mohlo něco změnit. Navíc, Totoro v záhlaví napovídal, že se jedná o otaku stránky. Jenže v rubrikách Anime a Manga nebyl zatím ani jeden článek (vím, měli bychom to napravit). Takže změna na fotku se sushi je asi docela vhodná. (Kdoví, možná se v brzké době objeví v záhlaví nějaká manga, třeba Zázvor. Pokud jste ještě o této úžasné české manze neslyšeli, těšte se na některý z příštích článků.)
Nový vzhled snad bude signalizovat také novou aktivitu. Doteď jsme se s článkama moc nepřetrhli, doufáme ale, že to v budoucnu bude lepší. Budeme se určitě snažit.