Velký úspěch sněhuláků

25. března 2011 v 11:48 | Ruchie |  Ostatní
Nedávno byly konečně zveřejněny výsledky soutěže Anime Sněhuláci. S Dajim jsme se zúčastnili jako tým a do soutěže jsme poslali 2 sněhuláky. A jak jsme dopadli? Nejlépe, jak to šlo - náš Nekobus vyhrál první cenu a Totoro druhou. A protože ceny byly stejné, získali jsme 2 mangy a 2 Animefest kalendáře (jeden tedy poputuje k našim přátelům - k Sykymu a Motimu na privát). Už se těšíme na převzetí a moc děkujeme hlasujícím, jsme rádi, že se sněhuláci líbili.
A teď blíže ke konkrétním příspěvkům.Prvním pokusem byl Totoro. Byla to taková zkouška, večer před tím, než jsem se pustili do Nekobusu. Sněhu byla hromada, ovšem kvalitní prašan, tak jsme měli docela obavy, jak to půjde. Ale byli jsme překvapeni - stačilo udusat hromadu sněhu a vyřezat z něj potřebné tvary špachtlí nebo nožem. Samozřejmě opatrně. (Kvůli neopatnosti Totorovo levé ucho upadlo během stavění asi 5 krát). Navíc prašan má tu výhodu, že se vám v rukách netopí a zima přes rukavice se k vám tudíž dostane mnohem později.


Po úspěšné zkoušce jsme tedy druhý den dopoledne vyrazili na Kohútku, vzdálenou od nás asi 45 minut autem, kde jsme správně předpokládali mnohem víc sněhu. (Přece jenom je to lyžařské středisko, že?) Vybrali jsme si vhodné místo, kde jsme nezavazeli a kde už byla menší hromada odhrnutého sněhu a začali jsme se stavěním. Postup byl stejný jako u Totora - udělat hromadu přibližného tvaru a pak dotvarovat špachtlemi. Ovšem stmívalo se už kolem půl čtvrté a tak jsme vše nestihli a museli jsme rozdělaný nekobus opustit.


Když jsme se druhý den vrátili, našli jsme bohužel naši kočku poničenou. Co nejrychleji jsme napravili škody a dodělali zbytek. (V průběhu stavění jsme se byli na chvíli ohřát a najíst do auta a za tu chvilku nám to opět někdo poničil. No chápete to?)


Výsledek za tu námahu určitě stál. Hlavně proto, že se u nás často zastavovali běžkaři, sáňkaři, turisti i rodiny s dětmi. Všem se to moc líbilo (asi až na ty ničitele) a my jsme pomáhali šířit povědomí o anime tím, že jsme vysvětlovali, co to je za zvíře. A jako poslední foto mám pro vás porovnání velikosti sněhuláka.

 


Komentáře

1 Denisa Denisa | Web | 25. března 2011 v 11:56 | Reagovat

krutý :-D

2 GT4Y(swanky) GT4Y(swanky) | Web | 25. března 2011 v 11:57 | Reagovat

krásní sněhuláci ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama