Srpen 2011

Fotky z Advíku 2011

4. srpna 2011 v 1:06 | Ruchie |  Ostatní
No, těch fotek zas tak moc není, ale tak aspoň ilustračně:

hala KC Zahrady

tady jsme si koupili plagát a několik placek

ani odsud jsme neodcházeli s prázdnou

cosplay kam se podíváš

hezká lištička

nechybělo ani maid café, zde obsluha mezi stánky

v hale je i kavárna/bufet, kde jsme odpočívali... Daji je bez internetu v mobilu jako bez nohy

v jediný den, kdy nepršelo, bylo na zahradě Zahrady docela živo

a prodávalo se zde i výborné sushi... mňam

Yuffie a její přednáška o Pokémonech

na přednášku o FF XIII došla Yuffie stylově v cosplayi Lightning

na přednášce Jak udělat con moc lidí nebylo a tak se mohl Moti v klidu natáhnout

dvojice autorů na křtu Vějíře 3

dražba šampaňským politého Vějíře

RPG naživo: soustředění u černé magie

Advík 2011

2. srpna 2011 v 12:38 | Ruchie |  Na cestách
Další otaku akce je za námi. Advík 2011. Musím říct, že jsem od něj moc nečekala. Po nepovedeném ročníku 2010 jsem se moc netěšila. Minulý rok to totiž bylo takové nemastné, neslané, jakoby rozplizlé. Kvalita programu nevalná, většina přednášejících nepřipravená. Zaujali nás pouze dva workshopy, laser game a Singstar. Aspoň jsem ale mohla strávit spoustu času v manga knihovničce. Ovšem jak už zmínil Syky ve svém reportu, ohlášená změna vedení nám dala aspoň kapku naděje. A když už nic jiného, byli jsme zvědaví na Vějíř 3 a jeho křest. (Juchuuu, poprvé jsem spoluautor publikovaného komiksu.) Takže jsme já a Daji ve středu vyrazili směr Praha a ubytovali jsme se u kamarádky (díky Peťo a Honzo, zachránili jste nás).

Přednášky a workshopy, kterých jsme se zůčastnili:

10 cliché zákonov v anime (Lucia Bucsiova) - Jako první bod programu to vůbec nebylo špatné, docela zábavné, přednášející sympatická.I když z těch deseti cliché bych teď vyjmenovala asi jen dvě.

O historii RPG a videoher obecně (Yuffie) - Naše první setkání s Yuffie. Tahle zajímavá osůbka nám vlila do žil celou infuzi naděje, že letošní Advík bude kvalitní. Dozvěděli jsme se spoustu informací, které navíc byly podané zábavnou formou.

Titulky vs. dabing, překlad vs. originál (Drakarn) - Ne, tohodle přednášejícího už nikdy nechci slyšet přednášet. Odchod po 15 minutách.

Manga průmysl (Saint) - Skvělý začátek pátku. Saint umí přednášet, má teoretické znalosti i osobní zkušenosti a je to prostě sympaťák.

Pokémon: průlet herní historií (Yuffie) - Po povídání o historii videoher bylo jasné, že Yuffie bude jistota kvalitní přednášky. Ani Pokémoni nezklamali. Docela nostalgická a vtipná přenáška. Asi vytáhnu z hlubin svého počítače emulátor a chytím úplně všechny Pokémony.

Úvod do klasických technik animace (Vrzka) - Vrzka nepřednášela, protože se nedostavila, takže to za ni vzal nějaký org, který přednášet vůbec neuměl. Dokázal vyprodukovat nejkratší přednášku Advíku, trvala 12 minut. Žádnou novou informaci jsem nedostala.

Final Fantasy XIII (Yuffie) - Protože FF XIII hraju, nemohla jsem si to nechat ujít. Yuffie sama na začátku řekla, že to není moc připravená přednáška, přesto to nebylo špatné. Osobně jsem si z toho odnesla nové teorie, jak je možno FF XIII vnímat. Jinak, Yuffie přišla stylově oblečená v cosplayi Lightning. Za to má u mě bod navíc.

Křest Naruta (Crew) - Vůbec jsem nečekala, že to bude tak dobré. Zajímavé povídání a ukázky, porovnání japonského originálu s českým překladem. Musím před Crew smeknout. Vložili do Naruta hodně úsilí a je to na výsledku vidět.

Jak udělat con (Storyteller) - Přednáška by se mohla jmenovat Uspořádání conu je těžká a nedoceněná práce. Bylo to základní zhrnutí toho, na co všechno musí organizátoři myslet. Osobně jsem od přednášky čekala trochu víc. Můj dojem navíc kazili 2 lidi, kteří si z toho dělali promenádu a věčně courali ven a zase zpátky na přednášku. Hrozně to rušilo.

Tokyo Game Show (Michal Mlynář, Bonusweb) - Příjemné nakouknutí na výstavu skrze prezentaci fotek, bylo to vlastně povídání o osobních zážitcích z několika ročníků výstavy.

Shin Megami Tensei (Laharl + Orochi) - No, kurzy přednášení kluci určitě nebrali, ale nějaké informace jsme se dozvěděli a tak to v důsledku nebylo zas tak špatné. Chtělo by to rozhodně zlepšit přednes a připravenost.

Manga burza - Vlastně ani není o čem psát. Skoro nic tam totiž nebylo a tak jsme zklamaně odešli.

Křest Vějíře 3 - Já a Syky jsme měli premiéru v roli autorů jednoho z příspěvků. Probíhalo to docela v pohodě, byla tam příjemná atmosféra. Ale ve skutečnosti jsem nečekala, že si někdo pro podpis opravdu přijde. Milé překvapení.

Bento - zázraky v krabičce (Saint) - Opět skvělá přednáška. S Dajim jsme toho o bentech přečetli už opravdu hodně, viděli jsme asi milion fotek a jeden bento box máme doma, takže už máme i zkušenosti s přípravou. Saint to všechno dokázal perfektně shrnout a navíc přidal osobní zážitky z Japonska.

Sushi workshop (pan Kawasumi) - Poslední den Advíku jsme zahájili tímto worskshopem. Pan Kawasumi je velmi milý pán, dozvěděli jsme se několik nových vychytávek a dostali jsme spoustu inspirace na vlastní sushi. Ty kousky, které se v průběhu workshopu objevovaly na talíři, byly geniální.

Jak vysvětlit anime ostatním (Wizardy) - Pro mě osobně velké překvapení. Čekala jsem průměrnou přednášku a ve skutečnosti to byla neskutečně vtipná beseda s využitím Anime News Nina. Super.

RPG naživo (Sykysan + Moti) - Program, který vymysleli naši kamarádi. Já i Daji jsme byli betatesteři, což nás velmi těšilo, protože to byla sranda. Myslím, že příjemné oživení programu a jsem ráda, že se to zůčastněným líbilo. Na Motiho stránkách budete moci časem najít podrobnou reportáž o RPG naživo včetně kompletních pravidel.

Homosexuálové ve videohrách (Yuffie) - Celý Advík jsme asi nemohli zakončit lépe než přednáškou od Yuffie. Opět velmi vtipné.

Co nás mile překvapilo:
Program. Přednášky probíhali neustále a jejich kvalita byla většinou velmi dobrá. Navíc přibylo promítání.

Co jsme nestihli:
Laser game. Trochu mě to mrzí, minulý rok to byla sranda.
Grekovu přednášku. Fronta byla až ke schodům, neměli jsme šanci se tam dostat. Grek by mohl přednášet klidně v Kino salóně a volné místo by tam nebylo ani jedno.

Co nás nadchlo:
Yuffie. Ta holka prostě umí dělat zajímavé přednášky.
Sushi. Sushi, které se prodávalo venku bylo výborné a sushi workshop inspirativní.

Co jsme si koupili:
Asi 8 placek, 3 mangy, Vějíř 3, vějíř, plagát Haruhi, lístek do tomboly, hodně japonského jídla.

Co nám chybělo:
Víc orgů při vstupu. Kdyby ve čtvrtek při odbavování u vstupu bylo aspoň o dva lidi víc, hodně by to pomohlo.
Anotace v programu. Často jsme tápali o čemže ty přednášky vlastně mají být.
Manga knihovnička. Ne že bych na ni měla letos hodně volného času, ale i krátké pauzy by se tam trávili příjemně.
Singstar. Ty večery na minulém Advíku, kdy jsme si doslova vyřvali hrdlo, byli hodně fajn. I když, jak pro koho. Ostatním to moc příjemné být nemuselo.

Co nám vadilo:
Všudypřítomné pivo. Na con, kde je převážná většina účastníků nezletilá, pivo prostě nepatří.

Celkové hodnocení:
Letošní ročník se opravdu povedl.