Únor 2012

Na obědě s Totorem

21. února 2012 v 0:18 | Ruchie |  Jídlo
Rozhodla jsem se, že se naučím dělat kyarabeny. Ne že bych chtěla trávit každý den tři hodiny výrobou oběda, ale pro zvláštní příležitosti je to roztomilé. V každém případě, nacpat nádherný a povedený kyaraben do té malinkaté krabičky, která se nazývá bento box velikosti S-M, je docela těžké a proto jsem se rozhodla nejdřív trénovat na talíři. A co by mohlo být lepším tématem než můj oblíbený Totoro? Jako tvar je docela jednoduchý (aspoň jsem si to myslela).
První pokus proběhl tajně v době, kdy byl Daji v práci. Pro jistotu, kdybych to úplně zkazila. Tady je výsledek:


Na poprvé to není tak špatné, i když... řasa se trhala, ucho je každé jinak velké, plněná rýže také nebyla nejlepší nápad (pokud se tedy nevyžíváte v tom, že náplň z párků, rajčat a další zeleniny vypadá jako Totorovy vnitřnosti).

Druhý pokus jsem uskutečnila hned následující den, kdy jsem připravovala oběd pro Dajiho. Výsledek vypadá o něco lépe:


Totoro má správnou šedou barvu, rýže není plněná, přidala jsem víc kytiček a těch malých černých potvůrek. Ale zase se pár chybek najde. Například poměr malého a velkého Totora. Také tvarování rýže je málo přesné. Ale cvičení dělá mistra, takže věřím, že jednou narovnám do bento boxu dokonalý úhledný oběd s anime charaktery. Pro tentokrát byl však úkol splněn - Daji byl svým oběděm (který se časem blížil spíš večeři) nadšen a já jsem za to moc vděčná.