Na obědě s Totorem

21. února 2012 v 0:18 | Ruchie |  Jídlo
Rozhodla jsem se, že se naučím dělat kyarabeny. Ne že bych chtěla trávit každý den tři hodiny výrobou oběda, ale pro zvláštní příležitosti je to roztomilé. V každém případě, nacpat nádherný a povedený kyaraben do té malinkaté krabičky, která se nazývá bento box velikosti S-M, je docela těžké a proto jsem se rozhodla nejdřív trénovat na talíři. A co by mohlo být lepším tématem než můj oblíbený Totoro? Jako tvar je docela jednoduchý (aspoň jsem si to myslela).
První pokus proběhl tajně v době, kdy byl Daji v práci. Pro jistotu, kdybych to úplně zkazila. Tady je výsledek:


Na poprvé to není tak špatné, i když... řasa se trhala, ucho je každé jinak velké, plněná rýže také nebyla nejlepší nápad (pokud se tedy nevyžíváte v tom, že náplň z párků, rajčat a další zeleniny vypadá jako Totorovy vnitřnosti).

Druhý pokus jsem uskutečnila hned následující den, kdy jsem připravovala oběd pro Dajiho. Výsledek vypadá o něco lépe:


Totoro má správnou šedou barvu, rýže není plněná, přidala jsem víc kytiček a těch malých černých potvůrek. Ale zase se pár chybek najde. Například poměr malého a velkého Totora. Také tvarování rýže je málo přesné. Ale cvičení dělá mistra, takže věřím, že jednou narovnám do bento boxu dokonalý úhledný oběd s anime charaktery. Pro tentokrát byl však úkol splněn - Daji byl svým oběděm (který se časem blížil spíš večeři) nadšen a já jsem za to moc vděčná.
 


Komentáře

1 Reni Reni | Web | 5. listopadu 2012 v 18:00 | Reagovat

Páni,tohle je úžasné! Vzít si to jako svačinu do školy, tak všichni žasnou :D Určitě taky něco takového vyzkouším, už jsem nad tím přemýšlela, ale vypadá to dost na piplačku. Z čeho jsou udělané ty černé potvůrky?

2 Ruchie Ruchie | 14. listopadu 2012 v 9:42 | Reagovat

[1]:Omlouvám se za pozdní odpověď. Jsem moc ráda, že se líbí. :) ty černé potvůrky (v anglickém překladu Totora soot sprites) jsou z polovin černých oliv, oči jsou ze sýru a řasy nori. Kdybys měla zájem, mohu ti poslat na mail prezentaci ze své přednášky o kyarabenu, kterou jsem měla 9. listopadu na Akiconu v Praze. Není tam sice postup na tohoto konkrétního totora, ale je tam pár rad, pokud si chceš tvorbu kyarabenu vyzkoušet. :) Nebo si můžeš počkat, až budou na webu akicon.cz zveřejněné záznamy z přednášek. Nevím ale, jestli tam dávají všechny přednášky nebo jenom některé vybrané.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama