Březen 2012

FestCrafts 2012

8. března 2012 v 21:14 | Ruchie |  Ostatní
Na stránkách Animefestu jste si mohli všimnout nové soutěže FestCrafts, která letos nahradila sněhuláky. Jak poznamenal Syky, soutěž jako dělaná pro mě. Ráda vyrábím různé blbosti z jakýchkoli materiálů, které se mi dostanou pod ruku. Takže jsem si už při vyhlášení soutěže plánovala několikadenní tvoření svého veledíla. Respektive dvou veledíl, protože jsem chtěla využít možnosti dvou příspěvků. Plán byl asi takový: První příspěvek bude mega velká rozsáhlá anime scéna z modelovacích hmot, která zabere polovinu šířky mého psacího stolu. Druhý příspěvek bude ručně šitá peněženka s motivem Azumangy, kterou už stejně strašně dlouho Sykymu slibuju. Jak asi tušíte, realita byla jiná. Částečně si za to můžu sama špatně rozvrženou prací (finišování příspěvku do Vějíře 2012 bylo samozřejmě na poslední chvíli) a částečně za to může moje vleklá nemoc, kterou bych už nejradši nakopala do zadnice za nepřiměřené otravování života.
Dostaneme se tedy konečně od plánů k realitě. Tadá.


Ehm. Kam se poděla ta velkolepá scéna? A kde je druhý výrobek? No to je právě ten špatný časový plán. Víc jsem nestihla. Asi budu potřebovat nějaké kurzy plánování.
Proces tvorby nebyl nikterak obtížný. Na kmen jsem použila uřízlý spodek úzké plechovky od koly. Jako základ Totora jsem použila zmačkaný alobal, aby byla menší spotřeba fima (není to zrovna nejlevnější materiál).


Jak můžete vidět, koupila jsem si konečně řezací podložku! Neocenitelná pomoc. Už se nemusím bát, že zničím nábytek. :-D Jemnější modelování jsem dělala koncem štětce nebo i špičkou namáčecího pera. Fimo je fajn materiál, ale protože se používá hlavně na miniatury (asi kvůli ceně), je to dost piplačka. Pravda, velký Totoro i kmen z plechovky se dělali dobře, ale kupo a Vivi byli chvílema na zabití. Ale je to dobrý trénink trpělivosti (mně se to obzvlášť hodí).

Tahle soutěž mě příjemně překvapila. Některé výrobky, které se v ní objevily, jsou vážně moc hezké. Kupo z Final Fantasy XIII-2 je nádherný (i když ten stojánek se srdíčkem se mi k němu moc nehodí). Roztomilé a nostalgické jsou pokémoní prstýnky a keyblade z Kingdom Hearts je skvěle vypracovaný. Autorům tleskám.

Tak, další účast v animefestí soutěži je úspěšně za mnou a můj stůl teď hrdě zdobí stojánek s kupem a Totorem, zatímco Vivi si užívá společnosti originální figurky princezny Garnet.